Најзанимљивије спортске жене у протеклих 20 година | RS.GlobalScienceCollaboration.org

Најзанимљивије спортске жене у протеклих 20 година

Срећан Међународни дан жена! Ово су само неке од невероватних спортисткиња смо славили током година

Прошле године, Тхе Спортс Вомен Оф Тхе Иеар Авардс по имену Џесика Енис Хилл победника за 2015. Након још једног невероватног године у спорту.

Дакле, мислили смо - у част Међународног дана жена - ћемо да погледамо уназад на последњих двадесет година инспирације женама, даме које су предузете кући ову престижну награду након феноменалних година у спорту.

Поглед уназад такође подсећа колико су неки од тих шампиона су се доказали као истински врхунских спортиста.

2014 Шарлота Дижарден

Двоструки олимпијски шампион дресура уживали још звездана година у 2014., освојивши две златне медаље на светским коњичке игре у Нормандији, јахање на успеху на њу поверења коња Валегро.

2013 Кристин Охуругу

На светским првенствима у Москви, Кристин Охуругу повратила 400м светску титулу је освојила шест година раније. Била је потребна фото-финиш, иако, са само фоуртхоусандтхс неког другог раздваја источног Лондона из Амантле Мончо Боцване на другом месту!

2012 Џесика Енис-Хилл

Ко може да заборави Супер суботу? Тог дана је плакат девојка од игара у Лондону 2012. Испунио свој потенцијал, освојивши олимпијско злато Хептатхлон исте ноћи као Грег Ратерфорд и Мо Фара освајање златне медаље.

2011 Сара Стивенсон

Сара Стивенсон драматично добила теквондо 67кг светску титулу у јужнокорејске града Гиеонгју - упркос узимање четири месеца паузе од свог спорта да се брине за своје критично оболелих родитеља.

2010 МАГГИЕ АЛПХОНСИ

Сарацени боки Меги Алпхонсивас Стандоут играч шестог женске Рагби Светски куп финале као Енглеској завршио другопласиране на домаћем терену у Новом Зеланду.

2009 Криси ВЕЛЛИНГТОН

У 2009. Триатхлете Криси Веллингтонцомплетед од 2,4 миље пливати, 112 миља бициклом и 26,2 километра маратон је у времену цоурсерецорд да освоје трећу узастопну Иронман светску шампионску титулу на Хавајима!

2008 Никол Кук

Седам недеља након освојеног првог британског злато на Олимпијади у Пекингу, у друмском трке, велшки бициклиста тријумфовао на истом догађају на путу светским првенствима.

2007 Викторија Пенделтон

Много пре него што је успех Олимпијади у Лондону, Викторија Пендлтон је био први бициклиста који ће подићи Спортс Воман оф тхе Иеар Авард након што је освојила три златне медаље на светским првенствима стаза за трчање у Маллорца.

2005 Зара Пхиллипс

После једногодишње паузе за награде, краљичин унука приказује своју јахања храброст 2005. Године као освојила индивидуалне и тимске златне медаље на европским првенствима Евентинг у Бленхеим Палаце.

2004 Кели Холмс

Након година повреда и сломљеног срца, Кели Холмс је постао спортска легенда победивши олимпијског 800м и 1500м злата у року од шест сензационалне дана у Атини.

2003 ПИППА Фуннелл

Коњички Пипа Фуннелл завршио Гранд Слам оф Евентинг након преседана Чишћење од победе у Кентакију, Бадминтон и Бургхлеи.

2002 и 1999 Пола Редклиф

Победа у Лондону и Чикагу маратона - са светом најбоље време у другом - оправдано прекидач са стазе на дуге стазе путу који иде за Паула Радцлиффе и другу победу СВОТИ 2002. Године.

Неколико година пре тога пратиља провалили 14-годишњи Комонвелта 3.000м рекорд Зола Будд, а затим освојила 10.000 метара сребро на Светском првенству у Севиљи.

2001 Еллен МАЦАРТХУР

После 94 дана на мору, 24-годишњи је постао најмлађа особа и најбржа жена плове свет једном руком, док је друга завршила у Вендее Глобе трке.

2000 и 1998. Године Денис Левис

Денис Луис савладао болне ноге повреде обезбеди британски прву олимпијску титулу Хептатхлон од Мари Петерс у Минхену играма 1972. И њеног трећу победу СВОТИ.

Пре тога је добила главну награду након Хептатхлон победи на Европљана у Будимпешти и играма Комонвелта у Куала Лумпуру.

1997 Алисон НИКОЛЕ

У диминутиве Николас освојила је жена УС Опен голф титулу, у бундеве Ридге у ​​Орегону, у шта је био врхунац њене играчке каријере.

1996 ЛАУРА ДАВИЕС

Године 1996. Лора Дејвис консолидовали своју позицију водећег светског женског голфер и најбољи Енглеске је икада произведен освојивши 10 турнира са обе стране Атлантика, укључујући и два мајора.

1995 Линн Симпсон

Лин Симпсон постала кајак светски првак у Ноттингхам, годину дана након што је завршила економију степен у истом граду.